برنامه های هنری گرامیداشت هفته بسیج با محوریت فضای مجازی برگزار می شود

چهارشنبه, 08/28/1399 - 14:11

 به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان استان ایلام، مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان ایلام، با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه به شرایط شیوع کرونا همزمان با گرامیداشت هفته بسیج برنامه های متنوع فرهنگی و هنری به همت هنرمندان این استان  در بستر فضای مجازی برگزار می شود.

«علی میرزایی» با بیان اینکه زبان هنر بهترین ابزار برای انتقال ارزش ها و فرهنگ بسیجی به نسل جوان است، تصریح کرد: سازمان بسیج هنرمندان یکی از اقشار سازمان بسیج مستضعفین است که در طول سال با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی، هنری، ادبی در جهت ترویج فرهنگ بسیج، ارزش های دینی و آئینی و حمایت از هنرمندان در عرصه تولید آثار فاخر هنری گام بر می دارد.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف عالیه بسیج هنرمندان گسترش فرهنگ بسیج و انقلاب اسلامی در سطح جامعه به زبان هنر است، ابراز کرد:  آذین بندی و نصب بنر توسط کانون های بسیج هنرمندان، برگزاری نمایشگاه آسیب های اجتماعی با موضوع اعتیاد در بستر فضای مجازی، اجرای محفل شعر در بستر فضای مجازی با حضور هنرمندان و حضور شاعران در صدا و سیمای مرکز ایلام و قرائت شعر حماسی به این مناسبت از برنامه های این نهاد در هفته بسیج است.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان ایلام، عطر افشانی مزار شهدای گمنام، حضور هنرمندان عرصه موسیقی در صدا و سیمای مرکز ایلام و اجرای نماهنگ عباس زمان با موضوع شهید سلیمانی، حضور حماسی و سازمان یافته بسیجیان در روز  ۵ آذر، روز بسیج مستضعفین و نمایش قدرت بسیج در این روز، هماهنگ با کلیه بسیجیان استان در صورت صدور مجوز ستاد مقابله با کرونا را از دیگر برنامه های این سازمان در هفته بسیج عنوان کرد.

میرزایی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ هنرمند بسیجی در رشته های مختلف هنری در استان ایلام فعالیت دارند، ابراز کرد: در حال حاضر ۷ کانون در سطح شهرستان های استان فعالیت داشته و همچنین ۷ انجمن فعال فرهنگی و هنری در سطح بسیج هنرمندان استان میزبان هنرمندان استان هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا از ظرفیت هنرمندان این نهاد در راستای مبارزه با کرونا و خلق آثار هنری در راستای اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و نهادینه کردن فرهنگ مبارزه با کرونا در بین اقشار مختلف مردم استفاده شده است.