فتنه ۸۸ حمله به خیمه ولایت و مبانی اسلام بود/ «بصیرت» اساس مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی

چهارشنبه, 10/10/1399 - 08:52

به گزارش  روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان استان ایلام، مراسم بزرگداشت نهم دی ماه و سالروز بصیرت و تجدید میثاق امت با ولایت، امروز به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز در مزار شهدای گمنام شهر مهران برگزار شد.

 

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام در این مراسم اظهار کرد: شهید  سردار سلیمانی درس های بزرگی به ما داد، اساس مکتب حاج قاسم «بصیرت» است، افراد زیادی تلاش کردند تا این موضوع را نادیده بگیرند و یا فاصله ایجاد کنند اما وصیت نامه حاج قاسم به خوبی نشان می دهد که اساس مکتب این سردار بزرگ بصیرت است.

 

سردار « جمال شاکرمی» گفت: فتنه گران در حوادث سال ۸۸ شعار نه غزه و نه لبنان سر می‌دادند، اما در عمل برای ایران هیچ اهمیتی قائل نبودند و کشور را به هرج و مرج کشاندند، در واقع می خواستند با طرح این شعار اسلام و انقلاب را در مقابل وطن پرستی قرار دهند در حالیکه ما می بینیم در دیدار تاریخی رهبر معظم انقلاب با خانواده سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ایشان تاکیدات ویژه‌ای بر ارادت ایرانیان وطن پرست به شخصیت حاج‌قاسم به عنوان سرباز اسلام و انقلاب داشتند.

 

وی افزود: در جریان فتنه ۸۸ دیدیم که خواص دچار انحراف شدند، این فتنه زوایای پنهانی دارد برای همین است که عده ای همچنان از ۹ دی می‌ترسند برای آنکه ماهیت آن ها را روشن می کند، علت اصلی هجمه ها در حوادث سال ۸۸ حمله به مبانی اسلام و خیمه ولایت بود و از این جهت ۹ دی خط قرمز ملت ایران است.

 

سردار شاکرمی بیان کرد: ۹ دی روز بازخوانی حادثه انقلاب اسلامی است، فتنه گران در سال ۸۸ همانند خواص بی بصیرت در دوران امیرالمؤمنین(ع) در مقابل ولی زمانشان قرار گرفتند. از زمان پیروزی انقلاب تاکنون فتنه های مختلفی صورت گرفته است اما فتنه ۸۸ پیچیده ترین شیوه دشمنان در مواجه با ملت ایران بود به این علت که نه تنها دشمنان خارجی بلکه همه جریان های غیرهمسو، نخبگان غربگرا و بی بصیرت در مقابله با نظام ودورود  مردم همگام شدند.

 

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام گفت: فتنه گران به جای آنکه در چارچوب قانون عمل کنند، شهرها را به آشوب کشیدند در حالی می توانستند از مسیر درست و قانونی وارد عمل شوند اما رفتار آنها مقدمه تخریب اموال عمومی، حمله به مساجد و قرآن و ارزش ها را فراهم کرد.

 

وی بیان کرد: دشمن شناسی اصل مهمی است، چون دشمن هر بار از طریق مختلف ورود می‌کند، حوادث سال ۸۸ با هدایت های بی بدیل رهبر معظم انقلاب و حضور آگاهانه مردم نقش بر آب شد و نشان داد بصیرت رمز عبور از موقف گاها است.

 

سردار شاکرمی تصریح کرد:  ۹دی درس های بزرگی داشت که از جمله آنها می توان به توجه مردم به دشمن شناسی، اتکا به رهبری به عنوان امام و پیشوا و نیز حضور مردم در صحنه دفاع از انقلاب و نظام اشاره کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: هرچند امسال به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی مردم نتوانستند به صورت گسترده در مراسمات بزرگداشت حماسه ۹ دی شرکت کنند، اما در عمل نشان دادند که در سخت ترین شرایط نیز دشمنان خود را به خوبی می شناسند و در تبعیت از رهبری انقلاب و دفاع از آرمان ها همواره در صحنه هستند.